Serwis samochodowy - smutna konieczność

będzie otrzymać pozwolenie na prowadzenie takiej działalności. Wówczas będzie można sprzedawać części samochodowe i zarabiać na ich zakładaniu do samochodów klientów, jeżeli taka opcja również jest przewidziana w konkretnym sklepi

Serwis samochodowy - smutna konieczność

Prowadzenie sklepu motoryzacyjnego przy stacji paliw

Motoryzacyjna działalność gospodarcza musi być prowadzona z uwzględnieniem wszystkich przepisów prawa. Dlatego najpierw trzeba będzie otrzymać pozwolenie na prowadzenie takiej działalności. Wówczas będzie można sprzedawać części samochodowe i zarabiać na ich zakładaniu do samochodów klientów, jeżeli taka opcja również jest przewidziana w konkretnym sklepie. Takie sklepy motoryzacyjne z opcją zakładania części samochodowych prowadzone są bardzo często przy warsztatach samochodowych. Dzieje się tak dlatego, że wówczas te same osoby, które pracują w warsztatach mogą pracować również w sklepach motoryzacyjnych. Takie sklepy prowadzone są także bardzo często przy stacjach paliw. Taka lokalizacja może sprawić, że będą one bardzo często odwiedzane.


Jednak pierwszym udokumentowanym pojazdem

Pierwsze pojazdy napędzane parą (1769-1830)
Powóz parowy konstrukcji Richarda Trevithicka stosowany w Londynie z 1802
Lokomotywa Trevithicka
Rakieta Stephensona
Lokomotywa Johna Blenkinsopa z 1812
Pojazd Siegfrieda Marcusa z 1889
Ford Model T z 1911

Jednak pierwszym udokumentowanym pojazdem napędzanym silnikiem cieplnym był parowy wehikuł francuskiego inżyniera wojskowego, Nicolasa-Josepha Cugnot, zbudowany w 1769. Pojazd Cugnot?a przeznaczony do ciągnięcia dział, był napędzany prymitywną, dwucylindrową maszyną parową, która umożliwiała jego ruch z prędkością zaledwie 4 km/h. Dlatego też, pojazd ten nie doczekał się uznania ówczesnych ludzi i szybko odszedł w zapomnienie.

W 1801 angielski inżynier Richard Trevithick reaktywował ideę użycia maszyny parowej do napędzania pojazdu. Udoskonaliwszy maszynę parową, zastosował ją do napędu, ?lokomotywy drogowej? i jako pierwszy w świecie, w 1804 przejechał pomyślnie 150 km, zabierając jednocześnie 12 pasażerów. Parowóz ten nie odniósł jednak sukcesu finansowego, i dlatego też często błędnie podaje się Rakietę George?a i Roberta Stephensonów jako pierwszy parowóz świata. Został on skonstruowany w 1829, właściwie była to udoskonalona wersja parowozów konstruowanych w poprzednich latach (pierwszą linię kolejowa George Stephenson uruchomił już w 1825). W Rakiecie zastosowano wielorurowy kocioł, który znacznie poprawił jej osiągi. Zbudowano ją głównie dla uczestnictwa w konkursie Rainhill Trials, którego zwycięska maszyna miała być używana przez kolej Liverpool ? Manchester. Rakieta zwyciężyła, ponieważ jako jedyna przetrwała wszystkie próby, a jej osiągi odpowiadały organizatorom. 15 września 1830 miał miejsce pierwszy śmiertelny wypadek w historii kolei ? podczas oficjalnego otwarcia linii Liverpool ? Manchester, zginął William Huskisson.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_motoryzacji


Kurs na prawo jazdy

Wyrabianie prawa jazdy jest obecnie bardzo często praktykowane. Dzieje się tak dlatego, że stale przybywa osób zainteresowanych posiadaniem prawa jazdy. Muszą one jednak przed wydaniem im prawa jazdy odbyć odpowiedni kurs, który zakończony zostanie odpowiednim egzaminem. Dlatego zdobycie prawa jazdy nie jest takim łatwym zadaniem i musi wiązać się z poniesieniem pewnych kosztów finansowych oraz sporym zaangażowaniem ze strony kursanta. W przeciwnym razie będzie miał on problem ze zdobyciem prawa jazdy. Czasami zdarza się również, że dopiero po odebraniu prawa jazdy nowy użytkownik dróg dokonuje zakupu samochodu. Na szczęście może korzystać z pomocy fachowców w dziedzinie motoryzacji, którzy pomogą mu w dokonaniu wyboru najlepszego dla niego samochodu.