Porady o sztukaterii

o jest się przyłożyć i przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac pomyśleć, co można zrobić, by efekt końcowy był powalający. Na pewno dobrym, bo oryginalnym pomysłem będzie zamontowanie sztukaterii elewacyjnej na zewnątrz naszego domu

Porady o sztukaterii

Oryginalne pomysły plus sztukateria

Każdy remont, jaki przeprowadzamy w swoim domu, może być szansą na to, by końcu nasze lokum, w którym mieszkamy, było piękniejsze. Warto jest się przyłożyć i przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac pomyśleć, co można zrobić, by efekt końcowy był powalający. Na pewno dobrym, bo oryginalnym pomysłem będzie zamontowanie sztukaterii elewacyjnej na zewnątrz naszego domu. Wiele niebanalnych, ciekawych wzorów i kompozycji już na nas czeka. W tym wszystkim najlepsze jest to, że dowolnie można je łączyć tym samym tworząc niepowtarzalną kreację. Nasz dom może być piękniejszy niż myślimy! Pamiętajmy także, że sztukaterię zamontować można także i w naszych wnętrzach. Prawdopodobnie i tam okaże się ona strzałem w dziesiątkę.


Sztukateria dla naszego domu

Jeżeli mamy zamiar przeprowadzić gruntowny remont naszego domu, to sprawmy, aby faktycznie odmienił on swoje oblicze na lepsze, na ciekawsze. Z pewnością patrząc na nasze ściany czy elewację można mieć wrażenie, że są one podobna do wielu innych, które spotkać można na przykład w domu sąsiada. Jeżeli jednak chcemy, aby nasze lokum pozytywnie wyróżniało się, to zastanówmy się nad tym, by zmontować wspaniałą i nadającą klasycznego piękna sztukaterię. Nasza elewacja stanie się zupełnie inną niż do tej pory! Naprawdę warto jest pójść w tę stronę i uczynić swój budynek mieszkalny czymś zupełni innym niż do tej pory. Nie bójmy się takich zmian i choć raz w życiu przekonajmy się, jak w łatwy sposób można nadać dobrego wyglądu naszym wnętrzom.


Antaba lub hantaba (z niem

Antaba lub hantaba (z niem. die Handhabe ? rękojeść) ? stały lub ruchomy uchwyt z metalu umieszczany na skrzyni, kufrze, drzwiach, bramie.

Ruchomy uchwyt składa się z dwóch części. Antaba umieszczona na drzwiach lub bramach (furtach), najczęściej w postaci lwiej głowy z ruchomą obręczą, służyła często za kołatkę. Antaba występowała głównie w sztuce romańskiej i gotyckiej. Współcześnie używana jest jako element dekoracyjny. Stara polska nazwa antaby to dzierżak.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Antaba