implantolog zabrze

opieki dentystycznej wg. której w każdej placówce powinien być stomatolog, a jeśli nie ma takiej możliwości dyrekcja musi wskazać miejsce, gdzie taki dyżur jest pełniony. Najnowsze badania wykazują, że ok. 90% dzieci w wieku 5-

implantolog zabrze implantolog zabrze

30 lat temu w każdej szkole był gabinet dentystyczny i wszystkie dzieci miały dostęp do bezpłatnego leczenia. 12 września 2019 weszła w życie ustawa o obowiązku zapewnienia dzieciom opieki dentystycznej wg. której w każdej placówce powinien być stomatolog, a jeśli nie ma takiej możliwości dyrekcja musi wskazać miejsce, gdzie taki dyżur jest pełniony. Najnowsze badania wykazują, że ok. 90% dzieci w wieku 5-10 lat ma problem z chorobami zębów i dziąseł. Problem jest zatem poważny. Ale czy ustawa może coś zmienić, skoro NFZ od lat przyznaje mniej funduszy na usługi stomatologa? Szkoły nie mają zabezpieczonych funduszy mogących taką opiekę zapewnić. A jeśli nawet w szkołach jest gabinet dentystyczny, to od wielu lat nieużywany. Żaden dentysta nie zechce pracować na przestarzałym sprzęcie, który nie spełnia wymogów i więcej może przynieść szkód niż pożytku. A jeśli nawet szkoły zorganizują dyżury dentystyczne, to pełniący je lekarze zapewnią dzieciom tylko przegląd stanu uzębienia. Leczenie trzeba będzie przeprowadzić i tak gdzie indziej - prywatnie.

Kiedy warto zaprowadzić dziecko do stomatologa? Wtedy kiedy dopiero zaczynają go boleć zęby? Oczywiście, że nie. Dziecko powinno poznać gabinet dentystyczny o wiele wcześniej. Bardzo często rodzice zabierają swoje pociechy na wizytę adaptacyjną, dzięki której maluch ma szanse poznać od podstaw pracę dentysty, która czasem może wydawać im się nawet przerażająca - w szczególności, jeżeli maluch zobaczy te maleńkie wiertarki lub też inne urządzenia znajdujące się w gabinecie lekarza. Jeżeli sytuacja nie wymaga tego wcześniej to około trzeciego roku życia warto malucha zabrać na taką wizytę, dzięki czemu w przyszłości nie będzie problemu z leczeniem zębów. Dentysta podczas takiej wizyty adaptacyjnej, oswajającej zapoznaje malucha ze swoją pracą, prezentuje mu narzędzia z jakimi ma do czynienia na co dzień. Warto również poprosić lekarza (jeżeli sam nie wyjdzie z inicjatywą) o to aby pokazał on dziecku jak prawidłowo powinno szczotkować się zęby. Maluch będzie w stanie bardziej uwierzyć lekarzowi niż swoim rodzicom.

Czy chętnie zapisujemy się na wizytę u dentysty? Oczywiście, że nie. Większość dorosłych osób stara się omijać lekarza tej specjalności, ponieważ bardzo boimy się tego co czeka nas w gabinecie. Panuje w nas trochę staromodne przekonanie, że leczenie zębów jest naprawdę bolesne. Jednak te staromodne leczenie zębów już powoli odchodzi w zapomnienie, dzięki temu, ze medycyna rozwija się bardzo szybko. Obecnie każdy gabinet dentystyczny jest w stanie zaoferować swoim pacjentom bezbolesne metody leczenia zębów. Jeżeli dentysta sam nie wyjdzie z inicjatywą, to warto upomnieć się o znieczulenie, które jest w stanie przemóc nas strach przed leczeniem zębów. Stomatolog może zaproponować nam znieczulenie miejscowe - aczkolwiek należy uprzedzić przy tym lekarza, czy nigdy wcześniej nie było problemu przy podawaniu takich zastrzyków. Jest to bardzo ważne, ponieważ może dojść do przykrej sytuacji, jak chociażby zasłabnięcie pacjenta. Warto więc pamiętać o takich szczegółach odwiedzając dentystę w jego gabinecie.

Wśród aż dziewięciu specjalizacji stomatologicznych to właśnie stomatologia zachowawcza jest najbardziej potrzebna ludzkości. Każdy regularnie korzysta z jej możliwości. Każdy chce przecież mieć piękny i zdrowy uśmiech, a by to osiągnąć, trzeba niestety regularnie odbywać wizyty kontrolne, by w razie potrzeby jak najszybciej poradzić sobie z zaistniałym problemem. A czym dokładnie zajmuje się ten rodzaj stomatologii? Jakie konkretnie zabiegi wchodzą w zakres jego działalności? Ten dział stomatologii koncentruje się w głównej mierze na leczeniu oraz zapobieganiu próchnicy. A każdy dentysta wie, że to właśnie z nią pacjenci najczęściej przychodzą do gabinetów. Próchnica nie jest jednak jedynym występującym problemem tyczącym się zębów. Każdy gabinet dentystyczny, który zajmuje się ogólną profilaktyką stanu uzębienia, na pewno z powodzeniem przeprowadzi także zabieg polegający na leczeniu miazgi zęba oraz otaczających ją tkanek. Stomatologia zachowawcza to zdecydowanie najpopularniejszy odłam tej dziedziny medycznej.

Każda z Nas wie, że w ciąży należy szczególnie dbać o swoje zdrowie. Kobiety regularnie odwiedzają swoich ginekologów, którzy zlecają im różnego typu badania. Niestety w naszym kraju nadal jest dość niska świadomość na temat, tego, że w stanie błogosławionym należy odwiedzić również gabinet dentystyczny. Każdy dentysta potwierdzi, że przegląd stanu zębów w ciąży jest nie tylko bezpieczny, ale również zalecany. Pamiętajmy o tym, że próchnica to choroba zakaźna, którą bardzo łatwo jest zarazić niemowlaka. Nieprawdziwe jest często powielane zdanie, że w ciąży nie można leczyć zębów. Oczywiście, że można jednak oczywiście przed jakimkolwiek zabiegiem stomatolog powinien zostać poinformowany, że jesteśmy w ciąży po to, aby mógł wybrać leki bezpieczne dla kobiet w ciąży. Jeśli więc jeszcze w tej ciąży nie byłaś u swojego stomatologa, to koniecznie musisz to nadrobić. Polecam jak najszybciej zapisać się na wizytę, ponieważ czas ciąży często ma negatywny wpływ na stan naszego uzębienia, a żadna z nas nie chciałaby, aby jej dziecko od najwcześniejszych lat zmagało się przez nasze zaniedbanie z próchnicą.