Czerp energię ze Słońca

h użytkowania różne oszczędności. Jednocześnie muszą pamiętać o tym, żeby ich klienci czuli się swobodnie chodząc po galeriach handlowych i nie musieli opuszczać powierzchni sklepowych w powodu jakichś przerw w dostawie prądu albo

Czerp energię ze Słońca

Oszczędne utrzymanie galerii handlowych

Osoby odpowiedzialne za duże powierzchnie sklepowe starają się zarządzać nimi w taki sposób, żeby można było wprowadzać w czasie ich użytkowania różne oszczędności. Jednocześnie muszą pamiętać o tym, żeby ich klienci czuli się swobodnie chodząc po galeriach handlowych i nie musieli opuszczać powierzchni sklepowych w powodu jakichś przerw w dostawie prądu albo dużego spadku temperatury. Dlatego na powierzchni dachu dużych galerii handlowych bardzo często montowane są panele słoneczne. Pozwalają one na skuteczne oświetlanie budynku i sprawiają, że wygląda on nowocześnie. Oprócz tego można w galeriach handlowych montować także kolektory słoneczne, które będą je dodatkowo ocieplać i staną się dobrym uzupełnieniem dla ciepłych nawiewów.


Instalacja kolektorów słonecznych w budynkach

Projektowanie nowoczesnych budynków oznacza wykorzystywanie w nich nowoczesnych rozwiązań budowlanych. Takie projekty wykonywane są przez fachowe biura projektowe oraz przez projektantów pracujących samodzielnie, ale potrafiących wykonywać rysunki nowoczesnych budynków. W takich budynkach znajdowane jest miejsce na instalację ogniw fotowoltaicznych, pozwalających na wytwarzanie prądu elektrycznego lub ciepła ze światła słonecznego. Na życzenie klientów można montować panele słoneczne, które doskonale oświetlają budynek i sprawdzają się w tym lepiej od innych materiałów oraz kolektory słoneczne, które mogą dodatkowo ocieplać budynek. Mogą one być także wykorzystywane do ocieplania wody domowej, a także do ocieplania wody w przydomowym basenie.


Definicja fotowoltaiki

Fotowoltaika (PV) - dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.

Fotowoltaika znajduje obecnie zastosowanie, mimo stosunkowo wysokich kosztów, w porównaniu z tzw. źródłami konwencjonalnymi, z dwóch głównych powodów: ekologicznych (wszędzie tam, gdzie ekologia ma większe znaczenie niż ekonomia), oraz praktycznych (promieniowanie słoneczne jest praktycznie wszędzie dostępne).

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu)1. Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 - 1,0 m?. Ogniwa te, przede wszystkim, są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika