Co kupować dla niemowlaka i małego dziecka

ki mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez położne, w czasie których będą uczyły się, w jaki sposób powinny karmić swoje dzieci. W razie jakichś problemów położne będą mogły opowiedzieć matkom, jakie są ich sprawdzone spo

Co kupować dla niemowlaka i  małego dziecka

Sprawdzone sposoby karmienia niemowląt

Karmienie niemowlęcia może sprawiać matce wiele przyjemności, ale jednocześnie stawać się dla niej powodem do zmartwienia. Dlatego młode matki mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez położne, w czasie których będą uczyły się, w jaki sposób powinny karmić swoje dzieci. W razie jakichś problemów położne będą mogły opowiedzieć matkom, jakie są ich sprawdzone sposoby karmienia dzieci.

Jednak podstawową zasadą takiego karmienia jest fakt, że musi ono odbywać się w sposób bezstresowy, a matka musi unikać jedzenia produktów spożywczych szkodliwych dla dziecka. Wówczas dziecko będzie chętnie przyjmowało pokarm i domagało się kolejnych posiłków. Dlatego matka musi być przygotowana na to, że godziny karmienia jej niemowlęcia pozostaną bardzo płynne.


O foteliku samochodowym w Wikipedii

Fotelik samochodowy chroni dziecko będące pasażerem samochodu przed skutkami zderzenia lub gwałtownego hamowania.

Poprzez ścisłe związanie ciała dziecka z konstrukcją samochodu pozwala na zminimalizowanie działającego na nie przyspieszenia i, co za tym idzie, sił działających na ciało dziecka. Pozwala także na rozłożenie tych sił na jak największej powierzchni najsilniejszych części ciała. Jest podstawowym środkiem bezpieczeństwa biernego dzieci stosowanym w samochodach.

Fotelik samochodowy dla dzieci możemy zamocować na trzy sposoby:

FWF - przodem do kierunku jazdy
RWF - tyłem do kierunku jazdy
bokiem do kierunku jazdy (gondole samochodowe)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotelik_samochodowy


Klocki z Wikipedii

Klocki ? zabawka dziecięca w formie różnokolorowych wielościanów, wykonana zazwyczaj z tworzywa sztucznego (najczęściej plastiku) bądź drewna. Głównym zadaniem klocków jest budowanie zdolności przestrzennych i kreatywnych dziecka: poprawiają chwytliwość dłoni, budzą kreatywność i poruszają wyobraźnię.

Popularną odmianą klocków są np. klocki Lego i Cobi, służące do zabawy wielokrotnej (możliwość powtórnego składania i rozkładania budowli w różnych kombinacjach). Konstrukcyjne możliwości klocków zwiększają się z każdym kolejnym rokiem, a producenci tworzą różne opcje ich łączenia: przez nakładanie klocków jeden na drugi, sczepianie ich ze sobą, zahaczanie i łączenie na magnes.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klocki