Białka serwetkowe i inne suplementy

ć?Suplementacja w ćwiczeniach siłowych pomaga utrzymać odpowiedni poziom substancji budulcowych oraz niezbędnych minerałów, które pomagają regulować pracę naszego organizmu. Źle dobrana suplementacja może nam nic nie pomóc dlatego

Białka serwetkowe i inne suplementy Przyswajalne białka są ważne przy suplementacji treningu. Poleca się stosować wraz z innymi odżywkami, aby osiągnąć najlepszy efekt treningu.

Suplementy i odżywki- czy warto stosować?

Suplementacja w ćwiczeniach siłowych pomaga utrzymać odpowiedni poziom substancji budulcowych oraz niezbędnych minerałów, które pomagają regulować pracę naszego organizmu. Źle dobrana suplementacja może nam nic nie pomóc dlatego warto zasięgnąć rady trenera.

Ważne jest też odpowiednie stosowanie suplementów i odżywek, aby dostarczyć konkretne składniki w konkretnym czasie. W tym przypadku można sugerować się instrukcją dawkowania na opakowaniu, albo trzymać się naszych własnych doświadczeń, jeżeli takie posiadamy.


Co to jest Low Impact Aerobik?

Low impact aerobik ? ćwiczenia, w których bierze udział duża grupa mięśni i w których przynajmniej jedna noga ma cały czas kontakt z podłogą. Są to ćwiczenia o stosunkowo małej intensywności. Tego rodzaju ćwiczenia powstały ze względu na mniejsze ryzyko kontuzji w porównaniu z metodą Hi impact. Ćwiczenia są raczej proste, dostosowane do osób początkujących. Opierają się na tak zwanej pozycji bazowej ciała, czyli lekko ugiętych kolanach i ramionach, wysuniętej do przodu miednicy oraz napiętych mięśniach pośladków i brzucha. Zapobiega to nadmiernemu obciążeniu stawów. Low impact to ćwiczenia idealne dla osób starszych, ociężałych czy nawet kobiet w ciąży

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aerobik


Stretching- krótko i na temat

Stretching (ang. rozciąganie) - zestaw ćwiczeń fizycznych polegający na rozciąganiu mięśni celem ich rozciągnięcia i uelastycznienia, a także poprawieniu ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania. Jest naturalnym systemem ćwiczeń, który zaczerpnięty został m.in. z obserwacji zwierząt łownych wykonujących podobne "ćwiczenia" łączącym w sobie elementy gimnastyki i kulturystyki łącząc naprzemienne serie ćwiczeń dynamicznych i statycznych. Standardowy zestaw ćwiczeniowy trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut jednej sesji. Polega na kilkunastosekundowej, izometrycznej pracy (napinaniu) mięśnia oraz następnie powolnym rozluźnianiu go, a następnie rozciąganiu go przez następne kilkadziesiąt sekund. Podczas wykonywania ćwiczeń ważne jest często zachowanie koordynacji ruchowej, równomiernego oddechu i nieprzesadzanie z napinaniem mięśni (nie wolno przekraczać progu bólu). Stretching używany jest również jako powszechna, ale zaawansowana forma rehabilitacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stretching