Badania serca - po co i dla kogo?

mniej niż 50% w krajach uprzemysłowionych i 25% w krajach rozwijających się. Tę zmianę często tłumaczono raczej rzadszym występowaniem chorób infekcyjnych i niedoboru żywności, niż przeciętną długością życia. Wzrost przeciętnej dł

Badania serca - po co i dla kogo? Holter cieszyn

Wzrost przeciętnej długości życia ? np

W XX wieku choroby sercowo-naczyniowe znacznie zyskały na znaczeniu. Na początku wieku były przyczyną mniej niż 10% zgonów na świecie, pod koniec ? mniej niż 50% w krajach uprzemysłowionych i 25% w krajach rozwijających się. Tę zmianę często tłumaczono raczej rzadszym występowaniem chorób infekcyjnych i niedoboru żywności, niż przeciętną długością życia. Wzrost przeciętnej długości życia ? np. w USA: z ok. 49 lat w 1900 do ok. 76 lat w 2000 ? może częściowo tłumaczyć wyższą zapadalność na i śmiertelność z powodu chorób sercowo-naczyniowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog


Rynek kardiologii w Polsce


Rynek kardiologii w Polsce rozwija się bardzo szybko, a dostęp do najnowszych zdobyczy medycyny dzięki globalnemu europejskiemu rynkowi jest u nas po prostu coraz prostszy. Dzięki temu lekarze mają możliwość rozpoczęcia leczenia zgodnie z najnowszymi standardami, mogą doradzić i podpowiedzieć pacjentowi zgodnie z najnowszą medyczną wiedzą. Stopień rozwoju kardiologii w Polsce rośnie z roku na rok i takie nazwiska jak Religa stają się rozpoznawalne na całym świecie. Dziś Polska kardiologa plasuje się w czołówce tych europejskich, a polscy prawdziwi specjaliści są pożądani dosłownie na całym świecie.


edytuj kod

Także w weterynarii kardiologia ma coraz większe znaczenie, przede wszystkim w leczeniu kotów i psów. W wypadku zwierząt użytkowych czasem występują choroby serca, przede wszystkim w związku z epizootiami, które nie są jednak, jeśli w ogóle, leczone przez specjalistów z dziedziny kardiologii.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog